Po raz czwarty Szlakiem Don Kichota

7 lipca po drogach powiatu leszczyńskiego, kościańskiego i wolsztyńskiego została rozegrana czwarta edycja Supermaratonu „Szlakiem Don Kichota”, zorganizowanego przez Leszczyński Klub Kolarski. W zawodach wystartowało blisko 300 kolarzy.

Baza maratonu, czyli start i meta oraz miasteczko zawodów zlokalizowane zostały ponownie na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie. Trasa zawodów przebiegała przez cztery gminy i trzy powiaty: Nietążkowo – Morownica - Bukówiec Górny – Boguszyn – Bronikowo - Śmigiel – Popowo Stare – Sączkowo - Wilkowo Polskie – Śmigiel – Nietążkowo.

Wyścig został rozegrany na trzech dystansach – giga liczącym 210 km (3 pętle), mega 170 km (2 pętle) i mini 70 km (1 pętla). Zawodnicy startowali w grupach w odstępach czasowych. W ramach zawodów na wszystkich dystansach rozegrano IV Maraton Szosowy Służb Mundurowych w klasyfikacji open.