Kameralny wyścig w Osiecznej

45 kolarzy szosowych skorzystało z zaproszenia Cycling Klub Merx Leszno do rywalizacji w Osiecznej z okazji 100-rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Wyścig był punktowany do Challenge Komisji Masters PZKol.

Trasa składała się z pętli po szosie wokół Jeziora Łowieckiego przez Świerczynę, Grodzisko, Łoniewo do Osiecznej.

60 km dystans najszybciej z czasem 01:28:23 pokonał Sławomir Spławski (Merx Team Wągrowiec), 29-sekund po zwycięzcy linię mety minął Paweł Wasiński (Strefasportu.pl MW Invest), a ponad minutę później Mirosław Jaszowski (Merx Team Wągrowiec).

45-kilometrową trasę w czasie 01:15:55 przejechał Józeł Szeibe (Strefasportu.pl MW Invest), tuż za nim uplasował się Jerzy Drewiecki (Merx), a po blisko 3 minutach wyścig ukończył Waldemar Twardziszewski (Red-OX Champion Podgórzyn).

Na najkrótszej trasie o długości 30 km najszybsza była z czasem 00:50:18 Monika Lorenc (OTC Oborniki), po ponad 5 minutach drugą pozycję zajęła Mariola Posmyk (Diversey Team), a po kilku sekundach Patrycja Langner (ŚTC Śmigiel).