Konieczny najlepszym polskim juniorem na trasie Paryż-Robaix

Mikołaj Konieczny (KKS Gostyń) po raz drugi w swojej karierze wystartował w koszulce reprezentanta Polski na 110 kilometrowej trasie najsłynniejszego klasyku Paryż-Roubaix. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był właśnie Mikołaj, który uplasował się na 30. miejscu. Dodajmy, że w ubiegłym roku wyścig zakończył na 63 pozycji.

„Piekło Północy”, w której startuje elita jest rozgrywana od 1896 roku, w tym roku była to już jej 115. edycja. Na krótszym dystansie o długości 111 kilometrów wystartowała 15. edycja Paryż – Roubaix Junior, który wiódł z Saint-Amand-Les Eaux do Roubaix. Juniorzy mieli do pokonania 16 brukowanych odcinków o łącznej długości 28,9 km. Zmierzyli się z między innymi z najcięższymi rangi 5-gwiazdek 3 km Mons en Pevele oraz 2,1 km Carrefour de I`Arbre.

Podczas zeszłorocznej edycji wyścigu pochodzący z Lipna Mikołaj Konieczny uczestnicząc w kraksie uplasował się na 63. miejscu na 150 startując. W minioną niedzielę  kolarzowi poszło o wiele lepiej, niestety nie zabrakło również upadków.

Ze względu na specyfikę wyścigu kolarze liczą, że nie spotkają ich niespodzianki na trasie i cało dojadą do mety. W wywiadzie udzielonym portalowi NaSzosie.pl Mikołaj zachwycony był dopingiem kibiców, relacjonuje także przebieg wyścigu z kraskami i spadniętym łańcuchem włącznie. Polecamy przeczytanie całej wypowiedzi (ZOBACZ). Poniżej zamieszczamy jej fragment.

Jest lekki niedosyt, ale na takim wyścigu, jakim jest „Piekło Północy” takie rzeczy się zdarzają, trzeba mieć naprawdę dużo szczęścia. Wyścig jest bardzo specyficzny i naprawdę bruk w telewizji wygląda fajnie ,ale w rzeczywistości jest to rzeź – powiedział.

Mikołaj ukończył wyścig na 30 miejscu, jako najlepszy wśród reprezentantów Polski, jego strata do triumfatora mistrza świata w przełajach Thomas Pidcock (Wielka Brytania) wyniosła 3 minuty i 3 sekundy. Dodajmy, że na 38 miejscu wyścig ukończył Filip Maciejuk, a na 59. Maciej Kwiatkowski. O pechu przekonało się aż 55 zawodników, w tej grupie byli pozostali polscy juniorzy – Kacper Walkowiak, Filip Prokopyszyn i Karol Wawrzyniak.

„Piekło Północy” zaliczany jest do  Pucharu Narodów UCI. Warto nadmienić, że w przeszłości w juniorskim wyścigu Paryż – Roubaix na podium stawał między innymi Peter Sagan, ponadto swoje kariery na tym wyścigu zaczynali świetni specjaliści od klasyków.

(Fot. Instagram Mikołaja Koniecznego)
(Fot. www.equipe-cycliste-velo-club-roubaix.com)

Facebook @RoweroweLeszno

Instagram @rowerowe_leszno.pl

Twitter @RoweroweLeszno

Informacja

Informujemy, iż z dniem 15 maja 2013 roku "Portal rowerowy regionu Leszczyńskiego Rowerowe-Leszno.pl" ukazujący się w formie elektronicznej pod adresem internetowym www.rowerowe-leszno.pl postanowieniem Sądu Okręgowego w Poznaniu Wydział I Cywilny, został wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem RPR 3107.

Redakcja portalu

 

Pogoda na rower