Zmagania z Konwa Bike Race

Kolejne zwycięstwo ma na swoim koncie Adam Adamkiewicz (REAL 64-sto), który triumfował podczas pierwszej edycji maratonu szosowego Konwa Bike Race, imprezy zaliczanej do cyklu Leszczyńskiej Ligi Rowerowej. W rozgrywanych w ramach wyścigu Mistrzostw Polski Policji wygrał Tomasz Kołogryw.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie „Klub Sportowy 64-sto” oraz Policyjne Stowarzyszenie  Sportowe „Pozytywnie Zakręceni”.

Trasa wyścigu o pętli długości 21 kilometrów przebiegała po drogach o nawierzchni asfaltowej. Kolarze do pokonania mieli pięć wzniesień od 6 do 11 % nachylenia na pętlach o długości dla dystansu mega (5 rund, tj. 105 km), mini (3 rundy, tj. 63 km) i młodzieżowym (1 runda, tj. 21 km)

Start nastąpił z Nowego Belęcina przy sali wiejskiej, dalej zawodnicy jechali trasą przez Karchowo  - Kleszczewo – Miąskowo – Boża Wola – Teklimyśl – Bojanice – Karchowo – Nowy Belęcin. Dodajmy, że trasa jest znana jest kolarzom z odbywającej się corocznie „czasówki” imienia Bolesława Zajiczka.

Na najdłuższej trasie triumfował Adam Adamkiewicz (REAL 64-sto), który ukończył wyścig w czasie 2:36:16. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Cieślik (Konwa Bike) a trzecie Maciej Kasprzak (REAL 64-sto).

Z kolei na dystansie mini zwyciężył Patryk Matuszak (Kolarze Śrem), chwilę za nim był Piotr Ratajczak (Orzeł Lipno), a po kilku minutach na metę wjechał Wojciech Mizuro (REAL 64-sto). Wśród kobiet najszybsza była Anna Mądra-Bielewicz (Zgrupka Team).

W klasyfikacji juniorskiej na podium stanęli kolejno: Dawid Gindera (R-Team Rydzyna), Darek Świt (4 Ever Bike) i Eryk Stróżecki (Metabo Tora Bike). W gronie juniorek zwyciężyła Martyna Szudra (LKS Szawer Leszno).

Natomiast w rywalizacji młodzików Mikołaj Skorupiński (REAL 64-sto) był szybszy przed Jakubem Banaszkiewiczem (Orzeł Lipno).

W ramach wyścigu rozegrano także I Mistrzostwa Polski Policji w kolarstwie szosowym. Wśród mężczyzn wygrał Tomasz Kołogryw ze Szprotamy, a wśród kobiet jako jedyna Joanna Jarząb z Góry.