XII LMR już 3 czerwca

Jeszcze tylko przez kilka dni  można się zapisać na XII Leszczyński Maraton Rowerowy – Bikefun Maraton, który zostanie rozegrany 3 czerwca po drogach regionu leszczyńskiego. W ramach imprezy po raz kolejny odbędą się Mistrzostwa Dziennikarzy w kolarstwie szosowy. Zawody są zaliczane do cyklu Leszczyńskiej Ligi Rowerowej.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Życie Jest Piękne”. Identycznie jak w latach poprzednich wyścig odbędzie się na głównym 90 km dystansie, której trasa wiedzie przez Niechłód, Krzycko Wielkie, Włoszakowice, Olejnicę, Brenno, Zaborówiec, Jezierzyce Kościelne i Święciechowę. Dodatkowo dla mniej wprawionych rowerzystów, którzy jednak chcą poczuć atmosferę zawodów kolarskich, jaką daje wspólny start wszystkich zawodników będą oni mogli wystartować na 30 km dystansie, która zostanie poprowadzona przez Niechłód i Święciechowę.

W tegorocznej edycji uczestnicy będą startować z trzech sektorów startowych, począwszy od VIP-ów i zaproszonych gości oraz najlepszych 150 kolarzy z poprzedniego roku, przez uczestników startujących na rowerach szosowych, po tych jadących na rowerach MTB i innych. Ważną informacją jest komunikat, że podczas imprezy obowiązują numery startowe przygotowane specjalnie na XII LMR, tym samym nie obowiązują numery Leszczyńskiej Ligi Rowerowej. Rejestracja online trwa do 28 maja, a prawo do startu mają osoby pełnoletnie, a także młodzież w wieku 17 lat.

Wysokość opłaty startowej pozostaje bez zmian. Do 15 maja wynosi 45 zł, natomiast po tym terminie 55 zł. Wpisowe płatne w biurze zawodów wynosi w przeddzień zawodów 65 zł i w dniu imprezy 105 zł. Ze względów bezpieczeństwa limit uczestników został ograniczony do 850 osób, a o kolejności uczestnictwa w imprezie decyduje data wpłaty wpisowego.

Najlepsi w kategoriach wiekowych za zajęcie I-III miejsca otrzymają pamiątkowy dyplom, natomiast trzech pierwszych kolarzy, którzy przekroczą linię mety gratyfikacje finansowe. W zależności od hojności sponsorów nagrody rzeczowe, które zostaną rozlosowane wśród uczestników XI LMR. Jedną z nagród będzie przelot samolotem nad Lesznem, który jest już tradycyjną leszczyńskiego maratonu.

Zapisy, regulamin i więcej informacji na stronie www.bikefun-leszno.com

Facebook @RoweroweLeszno

Instagram @rowerowe_leszno.pl

Twitter @RoweroweLeszno

Informacja

Informujemy, iż z dniem 15 maja 2013 roku "Portal rowerowy regionu Leszczyńskiego Rowerowe-Leszno.pl" ukazujący się w formie elektronicznej pod adresem internetowym www.rowerowe-leszno.pl postanowieniem Sądu Okręgowego w Poznaniu Wydział I Cywilny, został wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem RPR 3107.

Redakcja portalu

 

Pogoda na rower