Puchar Polski na półmetku

W niedzielę w Toruniu rozegrano drugą rundę Pucharu Polski. Niestety spotkanie nie było udane dla zawodników LKS „Szawer” Leszno.

Mecz rozpoczął się od zmagań drużynowych. W pierwszej serii speedrowerzyści „Szawera” przywozili po jednym punkcie, co skutkowało ostatnim miejscem. W biegu szóstym wykluczony został Michał Sassek za poruszenie się na starcie a jedyne zwycięstwo zaliczył Mateusz Ludwiczak w biegu jedenastym. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną teamu z Częstochowy (58 pkt), kolejne miejsce zajęli speedrowerzyści z Torunia (56 pkt), Świętochłowic (51 pkt), Żołędowa (48 pkt) i Leszna (33 pkt).

Wyniki zawodników LKS „Szawer” Leszno:
Michał Sassek – 1 pkt (1,w,-,-,-)
Bartosz Wojtal – 9 pkt (1,3,1,3,1)
Mateusz Ludwiczak – 11 pkt (1,1,4,2,3)
Hubert Kielaszewski – 5 pkt (1,-,1,2,1)
Adrian Mokras – 7 pkt (1,1,3,2)

Do zgadań indywidualnych stanął Mateusz Ludwiczak. Na pięć swoich startów raz zdobył jeden punkt, został wykluczony na przerwanie biegu ale również przywiózł trzykrotnie 3 punkty. Ostatecznie zgromadził 10 punktów, kończąc zawody na 12. miejscu.