Michalski II v-ce Mistrzem Polski Juniorów

Mikołaj Michalski z LKS "Szawer" Leszno podczas odbywających się w Zielonej Górze Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w speedrowerze zajął trzecie miejsce. Jego klubowy kolega Hubert Kielaszewski uplasował się tuż za podium.

Po dwóch seriach na prowadzeniu z 7-punktami byli Hubert Kielaszewski, Jakub Kościecha (TSŻ Toruń) i Mikołaj Reszelewski (PKS Wiraż Ostrów Wlkp.). Do niecodziennej sytuacji doszło w biegu 8 – wykluczonych zostało aż trzech speedrowerzystów za poruszenie się na starcie, czwarty wspomniany już J.Kościecha zgarnął 4 pkt.

Najwięcej punktów po rozegraniu 16 wyścigów zdobyli po 15 pkt J.Kościecha i M.Stefański (ULKS Mustang Żołędowo) a tuż za nimi byli leszczynianie z 14 pkt H.Kielaszewski i M.Michalski.

Po 20. regulaminowych biegach, o tym kto zdobędzie mistrzostwo musiał zdecydować dodatkowy start. Ostatecznie zdobył go Jakub Kościecha a drugie miejsce zajął Maciej Stefański. Na trzeciej pozycji i z tytułem II vi-ce Mistrza Polski Juniorów uplasował się zawodnik LKS „Szawer” Leszno Mikołaj Michalski.