IV miejsce „Szawera” w DPP

W niedzielę w Częstochowie rozegrano ostatnią rundę Pucharu Polski w speedrowerze. W klasyfikacji generalnej drużynowej LKS „Szawer” Leszno uplasował się tuż za podium.

W zmaganiach drużynowych zmierzyło się ze sobą pięć teamów. Spotkanie od początku układało się na niekorzyść leszczyńskiej drużyny – po pięciu biegach zajmowali ostatnie miejsce, a po kolejnych seriach przedostatnią pozycję. Dla Leszna punktowali: Hubert Kielaszewski – 8 pkt (1,3,w,2,2); Mateusz Ludwiczak – 11 pkt (1,2,3,1,4); Mikołaj Michalski – 9 pkt (3,3,-,1,2); Kamil Naskręt – 9 pkt (2,2,2,3,-); Damian Woźny – 3 pkt (3).

Punktacja czwartej rundy DPP:
1. Częstochowa – 62 pkt
2. Świętochłowice – 55 pkt
3. Toruń – 51 pkt
4. Leszno – 41 pkt
5. Żołędowo – 36 pkt.

W rywalizacji indywidualnej z LKS „Szawer” Leszno wystartowało dwoje speedrowerzystów. Mateusz Ludwiczak uplasował się na 5 miejscu (15 pkt – 4,3,3,1,4) a Kamil Naskręt na 15 pozycji (8 pkt -  Nk,2,2,2,2).

WYNIKI KLASYFIKACJI GENERALNEJ:

Po rozegraniu czterech rund w Lesznie, Toruniu, Świętochłowicach i Częstochowie w końcowej klasyfikacji drużynowej leszczyński zespół zajął czwarte miejsce.

1. Lwy Unimot Częstochowa – 26 pkt (2,8,8,8)
2. MS Śląsk Świętochłowice – 24 pkt (8,4,6,6)
3. TSŻ Toruń – 18 pkt (4,6,4,4)
4. LKS „Szawer” Leszno – 11 pkt (6,1,2,2)
5. Mustang Żołędowo – 5 pkt (1,2,1,1)

Z kolei w tabeli indywidualnej z powodów warunków atmosferycznych odwołano mecz w Świętochłowicach – pogoda uniemożliwiła przygotowanie toru na bezpieczne rozegranie imprezy. Tym samym do klasyfikacji zaliczane są wyniki z trzech imprez.