„Szawer” v-ce Mistrzem Polski Juniorów

Leszczyński Klub Speedrowerowy „Szawer” podczas odbywających się w Toruniu Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów zajął drugie miejsce. Z teamem TSŻ Toruń przegrali zaledwie jednym punktem.

Na półmetku spotkania na prowadzenie z 26 punktami wyszli gospodarze. Tuż za nimi drugą pozycję zajął LKS „Szawer” Leszno (21 pkt), trzecią team Mustang Żołędowo (20 pkt) a ostatnią Śląsk Świętochłowice (13 pkt).

Jeszcze przed meczem „Szawer” nie ukrywał, że jest jednym z mocniejszych juniorskich składów. Sprawdziło się to po trzech seriach, gdzie ex aequo pierwsze miejsce zajmował leszczyński team wraz z TSŻ Toruń – zgromadzili po 36 punktów. Na trzecim miejscu uplasowali się speedrowerzyści z Żołędowa (29 pkt) a czwartym ze Świętochłowic (19 pkt).

Do ponownego wyrównania doszło w biegu czternastym. W przedostatnim starciu „TSŻ” wygrał bieg, co sprawiło na przybliżenie się tej drużyny do zwycięstwa. W ostatnim biegu leszczyńska drużyna przywiozła 3 punkty a gospodarze o jeden mniej – niestety zgromadzone punkty nie wystarczyły do remisu i rozegrania dodatkowego biegu. Ostatecznie juniorzy LKS „Szawer” Leszno zdobyli tytuł v-ce Mistrza Polski.

WYNIKI:

1. TSŻ Toruń – 47 pkt

2. LKS Szawer Leszno – 46 pkt

• Hubert Kielaszewski - 13 pkt (3,3,4,3)

• Jakub Ignyś - 4 pkt (2,-,-,2)

• Kacper Piasecki - 3 pkt (1,-,-,2)

• Adrian Mokras - 11 pkt (2,3,3,3)

• Mikołaj Michalski - 15 pkt (3,4,4,4)

3. ULKS Mustang Żołędowo – 35 pkt

4. MS Śląsk Świętochłowice – 32 pkt

 

 

 

Facebook @RoweroweLeszno

Instagram @rowerowe_leszno.pl

Twitter @RoweroweLeszno

Informacja

Informujemy, iż z dniem 15 maja 2013 roku "Portal rowerowy regionu Leszczyńskiego Rowerowe-Leszno.pl" ukazujący się w formie elektronicznej pod adresem internetowym www.rowerowe-leszno.pl postanowieniem Sądu Okręgowego w Poznaniu Wydział I Cywilny, został wpisany do Rejestru Dzienników i Czasopism pod numerem RPR 3107.

Redakcja portalu

 

Pogoda na rower