Zając trzeci w Turnieju Niepodległości

11 listopada w Ostrowie Wielkopolskim rozegrano doroczny Turniej Niepodległości, który oficjalnie zakończył sezon speedrowerowy 2017 w Polsce. Trzecie miejsce w rozgrywkach zajął Arkadiusz Zając (LKS Szawer Leszno).

Turniej odbył się typowo w jesiennych warunkach, mimo to w tej imprezie sportowej wystartowało 14 zawodników. Leszczyński Klub Speedrowerowy „Szawer” reprezentowało czterech zawodników.

5 miejsce zajął Hubert Kielaszewski (2,3,3,4,4), Kacper Piasecki (3,3,3,2,2) uplasował się na 8 pozycji, a Ksawery Kielaszewski (3,2,2,2,2) na 9 lokacie.

Najlepiej spisał się Arkadiusz Zając, który wywalczył 18 punktów (3,4,4,3,4) i stanął na trzecim stopniu podium. Uzupełnili je na drugiej pozycji z 19 pkt Kamil Tyczyński (PKS Rowery Burghardt Wiraż Ostrów) oraz z kompletem punktów triumfator turnieju Piotr Kupczyk – były zawodnik „Szawera”, startujący obecnie w barwach gospodarzy.