Walczą o Puchar Polski

Częstochowa w niedzielę 29 kwietnia była gospodarzem pierwszej rundy Indywidualnego i Drużynowego Pucharu Polski w speedrowerze. W zmagania brali udział zawodnicy LKS „Szawer” Leszno”.

W rywalizacji indywidualnej wystartowało troje przedstawicieli „Szawera”. W meczu, w którym rozegrano 20 biegów Mateusz Ludwiczak zdobył „srebro”, Kamil Naskręt uplasował się na siódmej pozycji, a Hubert Kielaszewski na dziesiątej. Zawody wygrał Marcin Szymański z Lwy Avia Częstochowa.

• M.Ludwiczak – 18 pkt (4,4,4,2,4) – 20 pkt IPP
  • K.Naskręt – 13 pkt (2,1,3,4,3) – 14 pkt IPP
  • H.Kielaszewski – 10 pkt (1,3,2,2,2) – 8 pkt IPP

W DPP zmagania podzielono na część zasadniczą składającej się z dwóch eliminacji a także fazy finałowej, do której awansowali najlepsi. Leszczyński team zmierzył się z drużyną Lwy Avia Częstochowa i LKS Strażak Mikołów – team z Ostrowa WLKP nie uczestniczył w zawodach. „Szawer” w eliminacjach postawił na zmiany taktyczne w każdej serii, co przełożyło się na zdobycie 47 punktów i zajęcie drugiej pozycji. Natomiast w finale team z Leszna przywiózł na metę 23 punkty i ostatecznie drugie miejsce.