Speedrowerowy weekend

Leszczyńscy seniorzy zajęli drugie a juniorzy szóste miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych w speedrowerze. Dodatkowo na leszczyńskim owalu rozegrano wakacyjny turniej o Puchar Prezesa Honorowego LKS „Szawer” Leszno.

W sobotę w Zielonej Górze do rywalizacji przystąpiło siedem juniorskich teamów. To nie był dzień dla „Szawera”. W pierwszym swoim starcie z teamem z Ostrowa Wlkp. przywieźli trzy punkty po wyeliminowaniu z biegu K. Piaseckiego. W kolejnych minutach spotkania, biegi w rywalizacji z TSŻ Toruń, ZKS Zieloną Górą i Harpagan Zielona Góra zakończyły się kolejno wynikiem 5:5, 5:5, 7:3. Spadek na przedostatnie miejsce doprowadziły dwa kolejne biegi. W zmaganiach z RADO Orzeł Gniezno po wykluczeniu M. Michalskiego za poruszenie się na starcie, osamotniony S. Tywczyński przywiózł 3 pkt. Natomiast w ostatnim z tego samego powodu S. Tymczyński został wykluczony, a K. Piasecki zdobył 2 punkty.

7. Harpagan Zielona Góra – 20 pkt

Dzień później, tym razem w Lesznie rozegrano zmagania par klubowych seniorów, bez teamu Lwy Avia Częstochowa, która to nie stawiła się na zawody. W spotkaniu doszło do dwóch wykluczeń, w biegu 7. Damian Pelaczyka (Harpagan Zielona Góra) i w 13. Michała Kołoty (PKS Wiraż Ostrów Wielkopolski). Po ostatnim biegu Ex aequo na pierwszy miejscu uplasowali się zawody z Torunia i Leszna, dlatego wymagane było rozegranie biegu dodatkowego. W nim R. Burchardt wyeliminował Michała Sasska.

Wyniki:

1. TSŻ Toruń – 29 pkt
2. LKS Szawer Leszno – 29 pkt
3. ULKS Mustang Żołędowo – 28 pkt
4. PKS Wiraż Ostrów Wielkopolski – 25 pkt
5. Harpagan Zielona Góra – 22 pkt

Dodatkowo najmłodsi zawodnicy „Szawera” rywalizowali w Wakacyjnym Turnieju Speedrowera o Puchar Prezesa Honorowego Piotra Banasika.